Sińce, cienie, podkówki. Wygląd skóry pod oczami – zwłaszcza o poranku – z reguły pozostawia sporo do życzenia. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę tempo współczesnego życia. Czy tak już musi być?
Nie, a nawet nie powinno. Cienie pod oczami są bowiem nieestetyczne, a Ty wraz z nimi wyglądasz na chorą. Jaki krem na cienie pod oczami pomoże Ci zwalczyć ten problem? Jakie powinien zawierać składniki? Poznaj nasz numer jeden!
Skąd się biorą cienie pod oczami?
Za cienie pod oczami odpowiada najczęściej zastój limfy pod skórą. Dzieje się tak na skutek nieprzespanej nocy i przemęczenia. Sińce pod oczami bywają także uwarunkowane genetycznie. Oznacza to, że niektóre z nas mają ku nim wyraźną tendencję, podczas gdy u innych cienie nie występują prawie wcale. Na podkrążone oczy o wiele częściej narzekają także palaczki.
Najbardziej widoczne są cienie pod oczami o poranku. Zasinienie jest większe, jeśli poprzedniego wieczoru spożywałaś alkohol albo nie piłaś wystarczającej ilości wody. Cienie bywają także objawem problemów z tarczycą albo anemii, mogą też występować jako skutek uboczny stosowania antykoncepcji.
Dobry krem pod oczy. Co zawiera?
Aby krem pod oczy można było określić mianem dobrego, w swoim składzie powinien mieć substancje łagodzące obrzęki, obkurczające naczynka oraz rozjaśniające. Do najskuteczniejszych substancji spełniających te kryteria zaliczamy:
● witaminę C,
● aloes,
● żurawinę,
● wyciąg z rumianku,
● wyciąg z arniki,
● wyciąg z nagietka,
● kofeinę,
● pantenol,
● alantoinę.
Dobry krem pod oczy powinien łączyć skuteczność z łagodnością, ponieważ skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i wrażliwa.
Jaki krem na cienie pod oczami? Nasz typ
Najlepszy krem na cienie pod oczami to naszym zdaniem krem o naturalnym składzie, taki jak Rozświetlający krem pod oczy z witaminą C marki Melo. Jest to typowy krem na cienie pod oczami, ponieważ zawiera wspomnianą już witaminę C, a do tego witaminę E, masło shea, aloes i ekstrakt ze skórki granatu. Przyjrzyjmy się szczegółowo, jakie działanie mają poszczególne składniki tego kremu.
● Witamina C. Poprawia krążenie krwi, ujędrnia i zwiększa elastyczność naskórka. Witamina C to znany antyoksydant, który chroni skórę przed procesami starzenia. W kremie pod oczy na cienie witamina C spełnia jednak głównie rozjaśniającą funkcję. W jaki sposób? Witamina C, czyli kwas askorbinowy, to tzw. inhibitor melanogenezy. Hamuje produkcję melaniny, czyli barwnika skóry. Regularne stosowanie kremu pod oczy z witaminą C stopniowo redukuje ilość ciemnego barwnika w skórze pod oczami.
● Masło shea. Zawiera fitosterole działające ujędrniająco i uelastyczniająco, nawilżającą witaminę A, odbudowujące warstwę lipidową naskórka kwasy omega-3 (witaminę F), antyutleniające katechiny i wiele innych. W kremie pod oczy na cienie spełnia rolę pomocniczą, wzmacniając skórę tej okolicy i chroniąc ją przed oznakami starzenia.
● Aloes. Działa przede wszystkim łagodząco i chłodząco, ale dostarcza również wielu substancji odżywczych. Kremy pod oczy z aloesem pomagają niwelować opuchliznę.
● Ekstrakt ze skórki granatu. To silny antyoksydant. Kremy z jego dodatkiem polecane są osobom palącym. Zawarte w ekstrakcie substancje chronią także przed działaniem promieni UV, co pośrednio wpływa też na redukcję cieni (słońce nasila zmiany pigmentacyjne).
Krem pod oczy marki Melo zawiera ponadto tonizującą i łagodzącą wodę z kwiatów gorzkiej pomarańczy i nawilżająco-ujędrniający olej marula. Ze względu na zawartość naturalnych kwasów, krem polecamy stosować podczas wieczornej pielęgnacji okolic oczu. Bezpośrednio po jego użyciu należy unikać ekspozycji na słońce.
Serum na cienie pod oczami. Wsparcie dla kremu
Walkę z cieniami możesz też wspomóc, stosując serum pod oczy. Serum to skoncentrowany, ale niezwykle lekki kosmetyk, który wzmacnia działanie kremu pod oczy (stosuje się je razem z kremem, nie zaś w jego zastępstwie). Po jakie serum sięgnąć? Nasza propozycja to serum pod oczy PURE Orphica. Za efekt rozjaśniający serum odpowiada zawarty w nim wyciąg z owocu granatu, natomiast za likwidowanie obrzęków odpowiedzialny jest wyciąg z kwiatu gorzkiej pomarańczy.
Krem na podkrążone oczy. Jak stosować?
Aby krem przyniósł oczekiwane rezultaty, należy go właściwie aplikować. Skóra pod oczami jest wrażliwa, więc unikaj agresywnego wcierania kremu. Podczas nakładania kremu nie naciągaj skóry. Preparat najlepiej jest lekko wklepać. Możesz poświęcić tej czynności parę chwil, bo taki masaż wzmocni działanie kremu, ale nie osłabi skóry wokół oczu. Dzięki masażowi pobudzisz krążenie krwi i limfy i to na tym efekcie powinno najbardziej Ci zależeć. Sprawniejsze krążenie to sprawniejsze usuwanie zastojów pod skórą wokół oczu! O czym jeszcze powinnaś pamiętać? Nie aplikuj kremu zbyt blisko dolnej powieki, by przypadkiem nie przenieść go (np. na rzęsach) do oka. Mogłoby to wywołać podrażnienia!
Dzięki rozjaśniającemu kremowi pod oczy każdego dnia będziesz wstawać z łóżka ze świeższym, bardziej wypoczętym spojrzeniem. Korektor pod oczy i codzienne maskowanie cieni odejdą w zapomnienie!
źródło i fot: inf.prasowa