Sezon na retinol?

0

W związku z tym, że sezon na retinol w pełni, specjalistki BasicLab odpowiadają na najczęściej zadawane pytania.

W zeszłym roku używałam wyższego stężenia retinolu, czy mogę zacząć od razu od 2%? Wydaje mi się, że tolerancję już mam zbudowaną?

To, że np. w lutym stosowałaś retinol 2%, nie oznacza, że skóra pamięta. Tolerancję na retinol budujemy co roku. I zawsze zaczynamy przygodę od stężenia 0,5%. Dopiero później przechodzimy na 2%.

Nałożyłam retinol 0,5% i nic mnie nie szczypie, czy on na pewno działa?

Retinol to nie jest kwas, który w wysokim stężeniu i niskim pH wywołać może natychmiastowe podrażnienie. Ewentualne skutki przedobrzenia z retinolem widzi się dnia następnego lub jeszcze kolejnego. Nasz retinol jest podany w skwalanie, który naturalnie występuje w skórze dzięki temu lądowanie retinolu jest bardziej przystępne dla skóry.

Stosuję retinol tylko w stężeniu 0,5%, czy mogę odpuścić sobie spf50+?

Jak to mama mówi – główkę zaraz urwę. SPF50+ to obowiązkowy produkt przy stosowaniu retinolu. Retinol doprowadza do aktywnego złuszczania się naskórka – można powiedzieć, że odsłaniamy naszą skórę. Jeśli nie zapewnimy jej odpowiedniej ochrony możemy nabawić się niepotrzebnych przebarwień. Bezwzględnie SPF i nie mniej niż 50+.

Kiedy mogę zobaczyć pierwsze efekty przeciwzmarszczkowe jeśli chodzi o retinol?

Z retinolem jest tak, że pierwszy efekt widać już po kilku aplikacjach. W większości przypadków schodzi nam skóra i następuje wyrównanie kolorytu. Jeśli chodzi o produkcję kolagenu, trzeba być cierpliwą, bo trwa to tygodniami. Pierwsze jaskółki widoczne są po 16 tygodniach, ale realne zadowolenie zobaczyć można po 24 tygodnia. Dlatego zaczynamy w okolicach października i używamy aż do kwietnia.

Czy mogę nałożyć retinol na tonik?

Retinol nie lubi wody. Nakładamy go zawsze na suchą skórę twarzy. Odpowiedź brzmi – tak, jeśli się wchłonęło wszystko.

Mam wrażliwą skórę czy mogę używać retinolu?

Z ważnych informacji, rzadko zdarzają się uczulenia na retinol. Jeśli skóra jest wrażliwa, to zwiększa się prawdopodobieństwo podrażnienia – swędzenie czy zaczerwienienie. Dlatego, niezależnie czy aplikujemy retinol na skórę wrażliwą czy normalną, należy stosować się do zaleceń jego dawkowania.

źródło: BasicLab

Udostępnij w

Zostaw wiadomość