Branża beauty stanowi spory segment rynku światowego. Kosmetyki pielęgnacyjne, kosmetyki do makijażu oraz do higieny osobistej… Nic dziwnego, że globalną wartość branży szacuje się na ponad 500 miliardów dolarów. Przygotowaliśmy kompleksowy raport podsumowujący trendy w branży beauty w 2022 roku oraz szacowania ekspertów na rok 2023.
Trendy w pielęgnacji twarzy
Jeszcze kilka lat temu triumfy święciło 10 kroków azjatyckiej pielęgnacji, obecnie ten trend jest wypierany przez minimalizm. Nie znaczy to, że azjatycka pielęgnacja całkowicie odchodzi w niepamięć. Jest ona coraz bardziej modyfikowana do europejskich standardów oraz zabieganych czasów. Klienci nie chcą spędzać długich godzin w łazience, jednocześnie zależy im na szybkich efektach.
Azjatycka uroda nadal jest synonimem piękna. Dążymy do tego, aby nasza skóra była pełna blasku, naturalna i ujędrniona. Doskonałym przykładem są takie trendy jak Glass Skin. W pielęgnacji twarzy stawiamy na dokładne oczyszczenie skóry, złuszczenie i nawilżenie. Popularne są sera rozświetlające, które regularnie stosowane nadają skórze efekt glow.
Jak ważne są viralowe trendy z social mediów, doceniają również marki kosmetyczne tworząc serie produktów odpowiadających idealnie na te potrzeby. Świetnym przykładem na to jest seria “Glass Skin” polskiej marki Nacomi.
Świadomy wybór odpowiednich składników aktywnych
Wśród konsumentów rośnie świadomość w zakresie składów kosmetyków. Kobiety w social media chętnie dzielą się swoją wiedzą na odpowiednich grupach, powstaje coraz więcej profili ekspertów, którzy chętnie udzielają porad i wskazówek. Konsumenci rozumieją, że cena produktu nie jest równoważna z jego skutecznością. Większa wiedza na temat działania poszczególnych składników aktywnych oraz potrzeb różnych typów skóry i włosów, pomaga dobrać skuteczniejsze kosmetyki pielęgnacyjne oraz ograniczyć ich ilość.
“Coraz więcej osób podchodzi świadomie do wyboru kosmetyków pielęgnacyjnych. Chętnie sięgamy po produkty zawierające wartościowe składniki aktywne o udowodnionym działaniu i naturalnym pochodzeniu – jak np. peptydy, ceramidy i kwasy owocowe.“ – wyjaśnia kosmetolog Marta Krajewska. “Zwracamy uwagę również na to, aby nasze wybory nie szkodziły środowisku naturalnemu. Kosmetyki wysokiej jakości, których innowacyjne formuły odzwierciedlają połączenie natury z nauką, sprawiają, że pielęgnacja skóry może być zarówno skuteczna, jak i bezpieczna.”
W pielęgnacji twarzy widoczna jest sezonowość. W miesiącach zimowych królował retinol i kwasy kosmetyczne. Jednocześnie rośnie świadomość, że składniki te możemy stosować przez cały rok, jeżeli zachowamy ostrożność i wysoką ochronę SPF w ciągu dnia.
Całość przeczytasz tutaj.