Peeling na zimę? Aby przyspieszyć regenerację skóry i ułatwić wnikanie odżywczych i nawilżających składników w głąb skóry, konieczne jest regularne złuszczanie i usuwanie martwego naskórka. Jednak skóra wysuszona mroźnym powietrzem zimą wymaga peelingu skutecznego, ale i delikatnego.
- Zadbane stopy. Jak sobie radzić z przesuszeniem i pękaniem pięt
- DIY SPA… Cukrowy peeling czy kąpiel mleczno-miodowa?
Peeling ciała zimą
Choć wydaje się, że złuszczanie naskórka może pozbawiać skórę bariery ochronnej, to rezygnacja z peelingu w okresie zimowym nie jest dobrym pomysłem. Skóra bez usuniętego martwego naskórka gorzej przyjmuje składniki odżywcze, zawarte w balsamach, a te mają przecież za zadanie optymalnie nawilżyć i chronić skórę przed mrozem, wiatrem i… centralnym ogrzewaniem.
Dodatkowo, skóra z grubą warstwą martwego naskórka jest bardziej podatna na powstawanie wyprysków. W zablokowanych porach namnażają się bakterie, powodujące trądzik, a w zatkanych mieszkach włosowych pojawiają się zaskórniki.
Polecany peeling na zimę
Polecany zimą peeling to produkt, który skutecznie usuwa martwy naskórek, jednocześnie nie powodując podrażnień skóry. Warstwa hydrolipidowa naskórka, odpowiadająca za utrzymanie w nim optymalnego nawilżenia, powinna być chroniona lub wręcz odbudowana w czasie każdego zabiegu pielęgnacyjnego.
Bestseller Iwoniczanki – Peeling do Ciała – zawiera unikatową sól iwonicką. Dzięki jej drobinkom, doskonale usuwa martwy naskórek, jednocześnie pobudzając mikrokrążenie. Popularność tego kosmetyku bierze się z fantastycznego połączenia działania złuszczającego z ochronnym i intensywnie natłuszczającym. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy i wosk pszczeli natłuszczają skórę podczas zabiegu, nie dopuszczając do podrażnienia.
Sól iwonicka – naturalne wsparcie skóry
Drobnomielona sól iwonicka jodobromowa jest głównym składnikiem peelingu Iwoniczanki, czyniąc go niezwykle skutecznym i unikatowym. Dlaczego sól iwonicka jest tak wyjątkowa?
Tradycje warzenia soli z wód mineralnych Iwonicza-Zdroju sięgają XIX wieku. Dziś w Zakładzie Produkcji Zdrojowej Uzdrowisko Iwonicz nadal wytwarza sól jodobromową iwonicką tą samą metodą. Zakład przypomina dawną manufakturę: pobrana z odwiertu solanka trafia do podgrzewanych panwi, gdzie jest odparowywana. To proces ciągły. Solankę uzupełnia się co dwie godziny, a raz na dobę wybiera skrystalizowaną sól z panwi. Aby otrzymać 1 kg soli, trzeba odparować ok. 60 litrów solanki.
Po odparowaniu i wysuszeniu sól iwonicka przypomina gruby piasek o barwie kości słoniowej. W tej postaci może już być wykorzystana do dalszego przerobu, na przykład jako składnik wyjątkowego peelingu do ciała.
Nasycona unikalną kombinacją makro i mikroelementów woda iwonicka i odparowana z niej sól:
- wspomagają procesy metaboliczne, dzięki czemu łagodzą podrażnienia skóry i podnoszą stopień jej nawilżenia,
- odbudowują warstwę ochronną naskórka,
- wspomagają naturalny system obrony przed wolnymi rodnikami, co w konsekwencji znacznie opóźnia proces starzenia skó
To właśnie największe bogactwo naturalne Iwonicza-Zdroju – woda mineralna i sól jodobromowa – sprawiają, że kosmetyki uzdrowiskowe Iwoniczanka doskonale pielęgnują skórę, także tę wrażliwą i podatną na alergie.
źródło i fot: inf. prasowa