Rynek kosmetyków na świecie. Jakie są obecnie najważniejsze trendy?

2

6 najważniejszych kosmetycznych trendów wymienia raport specjalny CosmoTrends zaprezentowany na Cosmoprof Asia. Wśród produktów wpisujących się w ich ramy nie zabrakło marek polskich. Jakie to trendy? I którzy z polskich producentów wymienieni zostali w dokumencie przygotowanym przez BEAUTYSTREAMS?

W obecnych czasach wielkiego wstrząsu niezwykle ważne jest dalsze myślenie naprzód. Cosmoprof Asia Hong Kong kontynuuje raport CosmoTrends. Raport CosmoTrends to niezbędny przewodnik po trendach dla branży kosmetycznej, który prezentuje innowacje produktowe i znane marki wśród wystawców Cosmoprof Asia Digital Week 2020. W ramach tej inicjatywy Cosmoprof Asia zaprosiła wszystkich wystawców do zgłaszania swoich najnowszych innowacji produktowych. BEAUTYSTREAMS przeanalizowało setki zgłoszeń online i zidentyfikowało najbardziej uderzające trendy wśród produktów.

Jakie to 6 trendów: Self-Care Tech, Lokalne skarby, Hyper-Hygienic, Przypieczętowane przez naukę, Po prostu natura i Mask Friendly.

Self-Care Tech

Obecnie możliwości korzystania z profesjonalnych usług kosmetycznych i dermatologicznych zostały ograniczone, konsumenci stawiają na pielęgnację domową. Wspierana jest ona przez szereg urządzeń technologicznych, które rywalizują z tymi oferowanymi w gabinetach. Są to technologie AR (rozszerzona rzeczywistość) i AI (sztuczna inteligencja). Dzięki nim możliwe są m.in. konsultacje na odległość czy przekazywanie spersonalizowanych danych drogą cyfrową.

Prym wiodą firmy azjatyckie, które oferują np. urządzenie do analizy skóry i tworzenia programów pielęgnacyjnych czy też masażer multifunkcyjny.

Lokalne skarby

Moda na lokalność to kolejny trend wymieniany w omawianym raporcie. W dobie, gdy podróżowanie jest utrudnione, konsumenci na nowo odkrywają lokalne tradycje i kulturę. Zwiększają popyt na wartościowe lokalne produkty. Tu wymienione zostały przede wszystkim kosmetyki marek włoskich.

Hyper-Hygienic

Nigdy nie było pilniejszej potrzeby utrzymania najsurowszych standardów higieny. Marki, rozwijając gamę produktów przeciwbakteryjnych, wprowadzają innowacje, które nie tylko eliminują zarazki. Są to m.in. innowacyjne formaty, samooczyszczające się opakowania czy wielozadaniowe produkty, w tym żele, mgiełki, płyny i lakiery do paznokci, które odżywiają skórę, jednocześnie chroniąc przed zarazkami.

Przypieczętowane przez naukę

Potrzeba zaufania do nauki nigdy nie była większa, ponieważ świat walczy z wieloma fałszywymi faktami i dezinformacją wokół Covid-19. Postęp w nauce umożliwia powstawianie nowych produktów do pielęgnacji skóry o zwiększonej wchłanialności, skuteczności i bezpieczeństwie. Często działających wielozadaniowo i pozwalających na multifunkcyjne zastosowania. W raporcie Cosmoprof w tej grupie znalazły się m.in. liofilizowana chińska maska ​​do oczu czy krem działający multifunkcyjnie na piegi, zmarszczki, poprawę kolorytu skóry i rozjaśnienie cieni pod oczami.

Po prostu natura

Potęga naturalnych składników to trend wciąż rozwijający się. Zapotrzebowanie na skuteczne, przyjazne dla środowiska roślinne formuły, które chronią zdrowie i wzmacniają odporność, wciąż rośnie. Po naturalne składniki coraz chętniej sięgają producenci i doceniają to konsumenci.

W tym trendzie wymieniono w raporcie produkty dwóch polskich marek: OnlyBio i Floslek.

Serum Anti-Age Elixir Bakuchiol i Awokado od OnlyBio.life

polecane dla skóry suchej, zmęczonej z oznakami starzenia. Preparat wzbogacony o naturalne substancje redukujące, które stymulują i przyspieszają proces naprawy skóry. Bakuchiol, znany jako roślinny retinol, stanowi jego bezpieczną alternatywę, niepodrażniającą skóry. Olej z awokado odżywia i wzmacnia jędrność skóry, a piasek wygładza zmarszczki.

Linia GREEN For Skin od FLOSLEK

to seria ekologicznych kosmetyków z wymiennymi wkładami, które można w 100% poddać recyklingowi. Kosmetyki naturalne zawierają m.in. ekstrakty z pietruszki, ogórka, z nasion selera i z grochu.

Mask Friendly

Maseczka do twarzy dramatycznie wpłynęła na procedury pielęgnacyjne. Z jednej strony ważne stały się kosmetyki kolorowe odporne na ścieranie. Z drugiej specjalnie opracowane produkty do pielęgnacji skóry, które łagodzą podrażnienia spowodowane noszeniem maski.

Połowa naszej twarzy jest schowana za maską, oczy stają się najbardziej widoczne. Stąd to właśnie kosmetyki kolorowe służące do ich podkreślenia nabrały na znaczeniu.

Więcej o wyróżnionych kosmetykach czytaj TUTAJ.

Czytaj także

Polskie firmy nie są przygotowane do kryzysów wizerunkowych w sieci

Udostępnij w

2 Comments

  1. Linia GREEN For Skin od FLOSLEK, seria ekologiczna, bo wymienne opakowania, nawilżająca, pachnąca, naturalne składniki, polecam zwłaszcza serum 3 w 1.

Zostaw wiadomość