Włókna lnu dla pięknych włosów od Klorane

0

Laboratoria KLORANE wybrały odmianę lnu Linum usitatissimum L. ze względu na jej bogactwo w substancje kleiste. Prawdziwą naturalną podporę, która wzmacnia i nadaje włosom objętość już od nasady. Włosy stają się pogrubione, sprężyste i lekkie. Są łatwiejsze w rozczesywaniu i na długo zachowują kształt oraz objętość od nasady aż po same końce.

Francuska marka założona przez lekarza

Klorane to francuska marka dermokosmetyków założona w 1966 r. przez lekarza, Pierra Fabre, który zainteresowany jest działaniem roślin. Pierwszym produktem marki był szampon rumiankowy, który po kilku reformulacjach wciąż znajduje się w ofercie marki. Rok później wydano produkt dla najmłodszych – Klorane Bébé.

Pierwsze suche szampony

Już od początku istnienia marka Klorane oferowała dermokosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy (od wypadania włosów po łupież), produkty do pielęgnacji skóry twarzy oraz kosmetyki dla dzieci. Jako pierwsza wprowadziła na rynek suche szampony.

Roślina rozwiązaniem problemu

Firma kieruje się filozofią, że na każdy problem istnieje rozwiązanie w postaci odpowiedniej rośliny. Na długiej liście roślin stosowanych przez markę jest m. in. mango, pokrzywa, tymianek, chaber czy chinowiec. Duży nacisk firma kładzie na podejście ekologiczne, zrównoważony rozwój, zmniejszenie zużycia energii i ochronę przyrody.

Rezultatem długoletnich badań są produkty o skutecznym działaniu, które stosuje się z przyjemnością. Surowe normy gwarantują dobrą jakość ekstraktów roślinnych, pozyskiwanie ich w ekologiczny sposób i skuteczne użycie ich w produkcie finalnym.

Marka Klorane nie stosuje do produkcji kosmetyków roślin chronionych. Instytut Klorane stawia sobie trzy podstawowe zadania – chronić, badać, edukować. Instytut sfinansował na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin. A wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowego Instytutu Botanicznego miasta Brest.

Szampon + balsam

W zestawie kosmetyków na bazie włókien lnu od KLORANE znajdziemy szampon 200 ml + balsam 200 ml. Produkty dostępne są w aptekach.

źródło: newseria

Udostępnij w

Zostaw wiadomość