Jak właściwie złuszczać skórę?

0

Dbanie o naszą skórę składa się z wielu etapów, które tworzą nasz własny wyjątkowy rytuał piękna. Warto, aby znalazło się w nim miejsce na złuszczanie. Peelingowanie twarzy pozwala na wydobycie jej naturalnego blasku, który skrywa się za warstwą zrogowaciałego naskórka. Jednak jak złuszczać naszą skórę, żeby była nam prawdziwie wdzięczna? Podpowiadają specjalistki z Uzdrovisca.

Jak wybrać rodzaj peelingu?

Najważniejsze, abyś umiała dostrzec potrzeby swojej skóry. Skóry, która w zależności od wieku, środowiska, wykonywanej pracy może wymagać innego złuszczania. Zarówno jeśli chodzi o produkty, jak również o częstotliwość.

Przyjrzyj się z uważnością swojej cerze. Daj sobie chwile, sam na sam przed lustrem. Poobserwuj jak zachowuje, się twoja skóra.

Peeling enzymatyczny dla cienkiej i wrażliwej skóry

Może twoja skóra jest cienka i wrażliwa? Jeśli tak, wybierz peeling enzymatyczny. Nie przesadzaj też z jego stosowaniem. Może okazać się, że stosowanie go raz w tygodniu w zupełności wystarczy.

Peeling mikroziarnisty dla skóry grubszej i świecącej

Dostrzegłaś, że twoja skóra jest grubsza, lekko lub mocniej się świeci? Zadbaj o nią przy użyciu peelingu mikroziarnistego, który dodatkowo przepięknie poprawi mikrokrążenie skóry. W tym wypadku wykonuj peeling częściej nawet 2 lub 3 razy w tygodniu.

źróło: Uzdrovisco

Udostępnij w

Zostaw wiadomość