Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wybrać tej wiosny?

0

Choć zimę mamy już za sobą, to skóra wielu z nas ciągle odczuwa jej skutki – jest wysuszona i zmęczona. Co zatem możemy zrobić aby jej pomóc, a przy okazji poprawić sobie humor? Oto lista zabiegów proponowana przez Marcina Januska, specjalistę w zakresie medycyny estetycznej i kosmetologii, właściciela kliniki Derma Instytut.

Infuzja tlenowa

Zabieg ten polega na wprowadzeniu w głąb skóry wysoko skoncentrowanych substancji aktywnych za pomocą czystego tlenu. Efektem zabiegu jest silny lifting, odmłodzenie, odżywienie oraz nawilżenie na poziomie komórkowym. Infuzje tlenowe są chętnie stosowane przez gwiazdy, ponieważ gwarantują zdrową, rozświetloną cerę przed ważnymi galami czy bankietami. Efekt odżywionej skóry widoczny jest zaraz po zabiegu i utrzymuje się około miesiąca, jednak warto wykonać całą serię zabiegów, aby cieszyć się lepszym stanem skóry na dłużej.

Peeling Jessnera

Zabieg ten jest polecany do właścicieli tzw. problematycznej cery. Roztwór Jessnera to mieszanina kwasu mlekowego, salicylowego i rezorcynolu w roztworze alkoholowym.  Dzięki takiej kombinacji składników wykazuje wzmożone właściwości złuszczające. Peeling ten rozjaśnia przebarwienia, poprawia koloryt, spłyca drobne zmarszczki i przyczynia się do ujędrnienia skóry.

„Kluczem do sukcesu zabiegów pielęgnacyjnych jest dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb klienta. Dla osób, które pragną dodać skórze blasku, delikatnie ją złuszczyć, rozjaśnić przebarwienia polecany jest zabieg z witaminą C. Najlepszym rozwiązaniem dla skóry odwodnionej oraz zmęczonej będzie natomiast intensywny zabieg z kwasem hialuronowym, który często Panie wybierają w naszej Klinice.” – powiedział Marcin Janusek, współwłaściciel Derma Instytut.

źródło i fot: inf. prasowa

Udostępnij w

Zostaw wiadomość