Powstał Kosmetyczny Komitet Techniczny

0

Z końcem poprzedniego roku otrzymaliśmy potwierdzenie od PKN – Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, że zakończył się proces podziału KT 201 – podaje Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

„Uprzejmie informuję, że na wniosek Rady Sektorowej Sektora Chemii, po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Normalizacyjnej, w dniu 23 grudnia 2020 r. Prezes PKN odwołał Komitet Techniczny (KT) nr 201 ds. Kosmetyków i Wyrobów Chemii Gospodarczej i powołał: Komitety Techniczne:

  •  KT nr 334 ds. Produktów Kosmetycznych
  •  KT nr 335 ds. Detergentów.”

Pomysł na rozdział KT pojawił się w Związku już wiele lat temu. Podczas prac nad bardzo ważną dla nas normą ISO 22716 – Dobra Praktyka Produkcji. Wtedy odmówiono nam tego, ze względu na bariery formalne. W ubiegłym roku reaktywowałyśmy plany podziału. Dzięki odpowiedniej argumentacji i współpracy z członkami KT, inicjatywa znalazła szerokie poparcie. Od 23.12.2020 roku branża kosmetyczna posiada swój indywidualny Komitet Techniczny, który będzie pracował i poświęcał swój czas tylko kosmetycznym projektom norm na poziomie ISO, CEN i polskim. KT 334 będzie aktywnym członkiem komitetów: ISO/TC 217 Cosmetics oraz CEN/TC 392 Cosmetics. Kosmetyki posiadają swoje oddzielne komitety na każdym poziomie (ISO oraz CEN). Niezrozumiałym i niezasadnym było połączenie, które funkcjonowało w Polsce.

Decyzją członków nowego KT 334, Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Kosmetycznych.pl została wybrana na przewodniczącą tego komitetu

To sukces wszystkich nas, jako organizacji. Związek bowiem kolejny raz udowodnił, że jest jedynym i właściwym do pełnienia tej roli liderem. Jak również we wszystkich innych ważnych sprawach dla branży kosmetycznej w Polsce i Europie. Normalizacja, to tylko kolejny przykład, który to potwierdza. Jako branża jesteśmy silni i możemy mieć swoją indywidualną tożsamość.

Oficjalna lista członków KT 334 ds. produktów kosmetycznych dostępna jest pod linkiem: https://pzn.pkn.pl/tc/#/members/9029071952

 

źródło: inf. prasowa

fot: pixabay.com

kod GTU-01 jednak nie dla kosmetyków

Udostępnij w

Zostaw wiadomość