Wanda Stypułkowska ponownie prezesem Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego

0

Prezes MPS International Wanda Stypułkowska podczas Walnego Zgromadzenia Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego została wybrana na stanowisko prezesa tej organizacji na drugą kadencję. Związek zrzesza ponad 200 polskich firm z branży kosmetycznej.

 – Ponowny wybór na stanowisko prezesa Związku to dla mnie sygnał, że to, co zrobiliśmy do tej pory zostało przez naszych członków ocenione pozytywnie – mówi Wanda Stypułkowska. – Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego zrzesza największych producentów kosmetyków i opakowań, ale też mniejszych graczy tego wymagającego rynku. Jako organizacja na bieżąco informujemy członków o planowanych zmianach w otoczeniu prawnym, służymy doradztwem, prowadzimy szkolenia, wspieramy działania eksportowe. Wspólny głos branży jest niesamowicie istotny w wielu sprawach i cieszę się, że mimo konkurowania między sobą w biznesie, wewnątrz organizacji potrafimy ze sobą współpracować.

Wanda Stypułkowska dodaje, że sukcesy związku to zasługa nie tylko Zarządu i Rady Nadzorczej. – Słowa uznania należą się całemu zespołowi z dyrektor generalną Blanką Chmurzyńską-Brown na czele – mówi pani prezes.

– Mam poczucie, że w czasie ostatniej kadencji stworzyliśmy forum dla przedsiębiorców świadomych, energicznych, otwartych na dialog, którzy chcą aktywnie tworzyć odpowiednie środowisko dla rozwoju przemysłu kosmetycznego w naszym kraju – mówi Paweł Chrościcki, ustępujący przewodniczący Rady Nadzorczej związku. – Jestem dumny z tego, jaka dziś jest nasza organizacja. Mam nadzieję, że nowe władze związku utrzymają dobry kurs, dodając pozostałym mocnego wiatru w żagle.

Wśród największych sukcesów Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego bez wątpienia należy wymienić uchwalenie dobrego dla branży aktu prawnego, czyli Ustawy o produkcie kosmetycznym; konsekwentny rozwój projektu, jakim są Dobre Praktyki Reklamy czy sprawnie działający system wczesnego ostrzegania firm o zmianach w legislacji dotyczącej składników wyrobów. Podjęte działania pozwoliły na dobre przygotowanie branży do wdrożenia wytycznych Strategii Plastikowej, rozwój eksportu i zachowanie dobrej kondycji branży w pandemii.

– Fakt, że rynek kosmetyków w Polsce wyszedł obronną ręką z kryzysowego roku pandemii z nieznacznymi spadkami wartości rynku rzędu 0,2%, to również zasługa naszych wspólnych działań. W tej kadencji będziemy dalej podążać przetartymi już szlakami. Mamy jeszcze wiele do zrobienia – deklaruje Wanda Stypułkowska.

– W naszych szeregach są firmy globalne i lokalne, małe, mikro, średnie i duże, dystrybuujące swoje produkty w różnych kanałach sprzedaży, o różnym portfolio produktów. Wszystkie one powinny czuć się godnie reprezentowane. Będziemy się starać wspierać sektor kosmetyczny jako całość wszystkimi naszymi inicjatywami, patrzeć horyzontalnie i podejmować dobre strategicznie decyzje dla wszystkich członków Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego – dodaje Ewa Blocher, nowa przewodnicząca Rady Nadzorczej organizacji.

Notka biograficzna

Wanda Stypułkowska z branżą kosmetyczną i jednocześnie z MPS International związana od 1 marca 1993 roku. Funkcję prezesa objęła w 2006 roku.

Firma stale się rozwija, każdego roku zwiększając zatrudnienie (dziś to ponad 350 osób) i zdobywając coraz to nowe rynki. Jakość obsługi i zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w procesie produkcji doceniają właściciele marek kosmetycznych z Polski i Europy, między innymi ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu i Niemiec.

Wanda Stypułkowska była przewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, a od 2017 roku pełni funkcję prezesa tej organizacji. W 2019 roku została powołana w skład Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, gdzie jest jednym z dwojga reprezentantów polskiej branży kosmetycznej.

źródło i fot: inf. prasowa

Udostępnij w

Zostaw wiadomość