Jak przedłużyć efekt po zabiegu medycyny estetycznej?

0
Troska o zdrowie skóry sprawia, że możemy cieszyć się jej pięknym wyglądem przez całe życie. Aby jednak tak było, dbanie o cerę należy prowadzić holistycznie – stawiając na zabiegi medycyny regeneracyjnej, ale także pielęgnację domową, która znacząco wydłuży ich działanie. Jakie zatem czynności kosmetyczne powinniśmy wykonywać na co dzień, aby skóra była pełna blasku? Odpowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz – dermatolog i ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

Podstawową zasadą dbania o naszą cerę jest przede wszystkim codzienna pielęgnacja. Po 25 r. ż. sytuacja ulega nieco zmianie i od tego momentu zalecam, aby włączyć regularne zabiegi regeneracyjne – oczywiście odpowiednio dobrane do aktualnych potrzeb naszej skóry. Chcąc natomiast wydłużyć ich działanie, warto postawić na kremy nawilżające – rozpoczyna dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog, wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projekt Skóra.

Odpowiednio dobrany skład kosmetyków

Wybierając produkty, które pomogą utrzymać efekt zabiegu medycyny regeneracyjnej, warto zwrócić uwagę na ich skład. Istotne również, aby były one dostosowane do wykonanego zabiegu, gdyż de facto to spowoduje wzbogacenie i utrzymanie jego działania. Przykładowo idealnym rozwiązaniem po laseroterapii jest sięgnięcie po kosmetyki chroniące naskórek i głęboko nawilżające, bogate w witaminy B, C i E, a także włączenie w odpowiednim momencie retinolu i kwasów owocowych. Selekcję konkretnych produktów warto ustalić z lekarzem prowadzącym.

Sen i dieta są też ważne

Nie tylko pielęgnacja przedłuży działanie zabiegów. To również prawidłowy sen, który powinien trwać nieprzerwanie około siedmiu godzin. Istotna jest również dieta — odpowiednio zbilansowana, pełna witamin.

Stosowanie się do zaleceń lekarza, rutyna dbania o skórę, przestrzeganie zasad jej ochrony, odpowiednia regeneracja to klucz, który pozwoli na długo cieszyć się efektami zabiegu. Nie ma lepszej metody niż łączona pielęgnacja, a odpowiednia dieta i  relaksujący sen jeszcze bardziej podkreślą piękno naszej skóry. Należy działać zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Zabiegi regeneracyjne na skórę wykonywane są w klinice Projekt Skóra: projektskora.pl

źródło: newseria.pl

fot: pixabay.com

Udostępnij w

Zostaw wiadomość