Face yoga. Co o niej wiesz?

0

O co chodzi z tą face yogą? To najczęstsze pytanie zadawane przez osoby, które pierwszy raz słyszą o jodze twarzy.

Odpowiem pytaniem na pytanie. Jak myślisz, co wspólnego z Twoją twarzą mają te liczby- 50, 2, 15?

Na Twojej twarzy znajduje się ponad 50 mięśni.

Dbamy o nasze ciało, uprawiając różne sporty, chodząc na masaże, ponieważ jak mówi stare przysłowie- w zdrowym ciele zdrowy duch.

Dlaczego więc nie ćwiczyć mięśni znajdujących się na naszej twarzy?

2% rocznie– o tyle spada poziom kolagenu w naszej skórze mniej więcej po 25 roku życia. Nasza skóra zaczyna tracić swoją elastyczność, a na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki.

15 minut dziennie wystarczy aby twarz odzyskała młodzieńczy i świeży wygląd. I nie chodzi mi tu o drogę, jaką musisz pokonać, aby dojechać do swojej kosmetyczki.

Weź twarz w swoje ręce! Face yoga to ćwiczenia, masaże oraz techniki akupresury które wzmocnią, rozluźnią i dotlenią Twoją twarz. Możesz je wykonywać w domu, w pracy, na wakacjach.. nie potrzebujesz do tego żadnych przyrządów.

Powiesz, że nie masz czasu…

Ok. Rozumiem, że 15 minut to dużo.. ale pomyśl, że na bezcelowym przeglądaniu instagrama, facebooka albo ulubionej marki modowej tracimy dziennie około 3 godzin! W dodatku najczęściej robimy tą ze spuszczoną głową, patrząc na telefon- a to tylko pogłębia zmarszczki na szyi i powoduje pojawienie się drugiej brody!

„Nie wiem, od czego zacząć.”

Zacznij od skontaktowania się ze mną. W styczniu rusza kolejna edycja 6-cio dniowych warsztatów „Weź twarz w swoje ręce”, które odbędą się na zoomie. Napisz do mnie maila, aby zarezerwować swoje miejsce już dzisiaj.

„Czy face yoga działa?”

Odpowiedź brzmi – TAK! Mięśnie twarzy, tak samo jak pozostałe mięśnie naszego ciała – aby nie zaniknąć i móc spełniać swoje funkcje – potrzebują regularnych ćwiczeń. W innym wypadku mięśnie i skóra twarzy szybko stają się wiotkie, a proces starzenia postępuje znacznie szybciej. Z kolei masaże twarzy wspaniale pobudzają krążenie, usprawniają detoksyfikację oraz przepływ limfy. I są oczywiście niezwykle relaksujące.

„Kiedy zobaczę rezultaty?”

Pierwsze rezultaty możesz zobaczyć już po 3-4 tygodniach! Pamiętaj jednak, że na zdrowy wygląd Twojej skóry ma wpływ także zdrowa dieta oraz styl życia, jaki prowadzisz.

Weź twarz w swoje ręce już dzisiaj!

faceyoga.com.pl

kontakt@faceyoga.com.pl

Autorem artykułu jest Anna Furmaniuk, Założyciel i Instruktor w Face Yoga- Weź twarz w swoje ręce.

 

Udostępnij w

Zostaw wiadomość