SerwisKosmetyczny.pl
  • Aktualności
    • Nowości na rynku
    • Trendy kosmetyczne
    • Ważne dla branży
    • Czy wiedziałeś, że…
    • Aspekty prawne
    • Temat przy kawie
  • Kosmetyki naturalne
  • Marki kosmetyczne
  • Opakowania
  • Strefa urody
    • Makijaż
    • Włosy
    • Paznokcie
    • Perfumy
  • Rozmowa z…
  • Mam fioła na zioła
  • Współpraca 2021
Facebook Twitter Instagram
Trending
  • Kwas azelainowy – terapia na niedoskonałości skóry
  • Nowa odsłona aplikacji OnlyBio Stories – jeszcze lepsza, jeszcze bardziej intuicyjna
  • Multifunkcyjny sok aloesowy w żelu – niezbędny kosmetyk na lato
  • ABC plażowania O czym należy pamiętać podczas kąpieli słonecznych?
  • Lato w stylu eko
  • Anti-aging z efektem WOW
  • Codzienna ochrona przeciwsłoneczna
  • Yasumi Kobido Peptide
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest RSS Instagram
SerwisKosmetyczny.pl
  • Aktualności
    1. Nowości na rynku
    2. Trendy kosmetyczne
    3. Ważne dla branży
    4. Czy wiedziałeś, że…
    5. Aspekty prawne
    6. Temat przy kawie
    Featured
    4 stycznia 20210

    Bakuchiol. Bohater 2020 roku?

    Recent
    15 października 2024

    Kwas azelainowy – terapia na niedoskonałości skóry

    15 października 2024

    Nowa odsłona aplikacji OnlyBio Stories – jeszcze lepsza, jeszcze bardziej intuicyjna

    19 lipca 2024

    Multifunkcyjny sok aloesowy w żelu – niezbędny kosmetyk na lato

  • Kosmetyki naturalne
  • Marki kosmetyczne
  • Opakowania
  • Strefa urody
    • Makijaż
    • Włosy
    • Paznokcie
    • Perfumy
  • Rozmowa z…
  • Mam fioła na zioła
  • Współpraca 2021
SerwisKosmetyczny.pl
You are at:Home»Specjalista radzi»Jak pielęgnować dłonie w czasie kwarantanny

Jak pielęgnować dłonie w czasie kwarantanny

0
By ka rola on 18 maja 2020 Aktualności, Specjalista radzi

Podczas pandemii, w czasach częstego mycia i odkażania dłoni Twoje dłonie mogą stać się bardziej wysuszone i wrażliwe. Ważna zatem będzie ich dokładniejsza pielęgnacja. Na co zwrócić uwagę?

Podpowiada dr n. med. Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute.

Dłonie to bardzo widoczna część ciała, o której pod względem pielęgnacji domowej bardzo często zapominamy. – Fizjologicznie na grzbietowej części dłoni jest mało gruczołów łojowych i ilość produkowanego łoju nie jest wystarczająca by można było sobie pozwolić na brak pielęgnacji związanej z nawilżeniem i natłuszczeniem skóry tej okolicy. Skóra dłoni jest również stosunkowo cienka. Te dwa elementy powodują łatwe oddziaływanie uszkadzające przez czynniki atmosferyczne, takie jak słońce czy mróz – tłumaczy dr Kuźmińska.

Dodatkowym elementem pogarszającym ich wygląd wraz z upływem lat jest zanik tkanki tłuszczowej na grzbiecie dłoni, co powoduje uwidocznienie żyłek i ścięgien. A pojawiające się z czasem zmiany pigmentowe i zanikowe bardzo często zdradzają nasz wiek.

– Teraz w czasie pandemii gdy wszyscy zwracamy uwagę na długie, dokładne i częste mycie rąk oraz dezynfekcję po myciu i pomiędzy nimi środkami z użyciem alkoholu, dodatkowo przesuszamy i niszczymy skórę. Coraz częściej nosimy również nitrylowe lub lateksowe (pamiętajmy, że mogą uczulać) rękawiczki, które również nie są przyjazne dla skóry dłoni – przestrzega lekarz.

Kiedy gabinety medycyny estetycznej są zamknięte możemy zadbać o dłonie w zaciszu własnego domu, jak?

– Wszyscy już wiemy jak myć higienicznie dłonie. Po ich myciu (najlepiej za pomocą mydeł antybakteryjnych w dozownikach) i osuszeniu, koniecznie trzeba pamiętać o regeneracji dłoni. Możemy wykorzystać do tego celu np. balsam do ciała z kwasem hialuronowym Yonelle, lub preparaty stricte dedykowane pielęgnacji dłoni jak np. zawierające minerały morza martwego intensywnie regenerujące kremy – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska. – Znakomicie działanie odkażające, a równocześnie pielęgnujące wpisuje się najnowszy produkt Yonelle, czyli nawilżająco-ochronny żel z linii Yoshino Pure&Care. W żelu tym zawierającym 70% alkoholu o optymalnym działaniu przeciwko wirusowym i bakteriom zastosowano dodatkowo niezmiernie skuteczny kompleks pielęgnacyjny, który przeciwdziała wysuszaniu się i wiotczeniu skóry dłoni. Wykorzystano w nim niezwykłą siłę regenerującą kwasu hialuronowego oraz potencjał kojąco-łagodzący esencji z płatków kwiatów YOSHINO. Dodatek D-pantenolu i aloesu wzmacnia efekty poprawy stanu i wyglądu skóry, narażanej na uszkodzenia w wyniku agresywnego działania środków o właściwościach dezynfekujących – dodaje ekspert.

Mówiąc o kompleksowej pielęgnacji dłoni pamiętajmy również o codziennej ochronie przeciwsłonecznej z uwzględnieniem łatwego wycierania się kremu z filtrem z powierzchni grzbietowej dłoni, zapobiegnie to powstawaniu przebarwień.

Bardzo ważna jest również intensyfikacja pielęgnacji w nocy. – Zalecam smarowanie dłoni przed pójściem spać, czy spanie w bawełnianych lub bambusowych rękawiczkach, co zapobiega wycieraniu kremu w pościel i ułatwia wchłanianie. Warto również co kilka dni zintensyfikować pielęgnację poprzez zastosowanie okluzji z folii spożywczej po nałożeniu grubszej warstwy kremu, dodatkowo w celu utrzymania ciepła można nałożyć rękawiczki kuchenne do chwytania gorących naczyń. Skóra dłoni poprawi się na pewno po takiej półgodzinnej terapii, a preparat wchłonie się znakomicie – tłumaczy dr Kuźmińska.

Wszyscy czekamy na powrót do życia sprzed kwarantanny. – Gdy minie czas pandemii będziemy mogły wrócić do zabiegów gabinetowych, czyli: likwidacji przebarwień (peelingi, lasery, IPL); nawilżenia i rewitalizacji skóry (mezoterapia, Dermapen) wreszcie poprawy wyglądu wraz z wypełnieniem grzbietowej powierzchni dłoni za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapniowego. Do tego czasu musimy pomiędzy myciem, dezynfekcją regenerować skórę dłoni sposobami domowymi – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska.

źródło i fot: newseria.pl
dłonie pielęgnacja
Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Related Posts

Kwas azelainowy – terapia na niedoskonałości skóry

Nowa odsłona aplikacji OnlyBio Stories – jeszcze lepsza, jeszcze bardziej intuicyjna

Multifunkcyjny sok aloesowy w żelu – niezbędny kosmetyk na lato

Leave A Reply Cancel Reply

Strefa kariery
4 lutego 20210

Dołącz do zespołu CLOCHEE!

…

3 lutego 20210

Orientana Natural Cosmetics poszukuje kosmetologa

…


  • Wydarzenia pod PATRONATEM
25 września 2023

Czy jesteś gotowa na jesień? Ekotyki przychodzą z pomocą!

28 marca 2023

Przygotowana na wiosnę? Sprawdź na śląskich Ekotykach!

15 marca 2023

Budzimy Warszawę na wiosnę! Pierwsze takie wydarzenie w stolicy

2 marca 2023

Czy jesteś gotowa na wiosnę? Sprawdź na Ekotykach!


Z pamiętnika kosmetologa
Z pamiętnika kosmetologa
17 marca 20210

A Ty stosujesz minimalizm kosmetyczny?

…

Z pamiętnika kosmetologa
10 marca 20210

Porozmawiajmy o skórze w okolicy oka

…


Kosmetyki naturalne
15 marca 20230

Budzimy Warszawę na wiosnę! Pierwsze takie wydarzenie w stolicy

Kasia Lorenc: Mam fioła na zioła

8 czerwca 20210

Nieznośna parzawica na bezludnej wyspie i eko-bikini. Wiosenne oczyszczenie z toksyn

…

7 maja 20211

Kasia Lorenc: Filip z konopi- czyli olej na każdą kieszeń

…


  • Ciekawostki
  • Prawo
  • Przy kawie
28 września 2022

4 rzeczy, które warto wiedzieć o kosmetykach wegańskich

30 czerwca 2022

Konopna rewolucja na świecie staje się faktem. W którym miejscu znajduje się Polska?

23 listopada 2021

Przyprawy dla urody

9 lutego 2021

Ile naprawdę wiemy o drogeryjnych bestsellerach, czyli o rzeczywistym działaniu kosmetyków antybakteryjnych

6 stycznia 2021

Żele wodno-alkoholowe zostają. Jest zmiana w podejściu GIS do terminów przejściowych

3 grudnia 2020

kod GTU-01 jednak nie dla kosmetyków

20 marca 2021

Pierwszy w Polsce raport dotyczący sytuacji zawodowej kobiet w branży zrealizowany na podstawie inicjatywy Global Women in PR

17 marca 2021

Homo Quaranticus chodzi w dresie, szuka maseczki dla psa i hoduje truskawki – czyli czym żyli polscy internauci w 2020 roku

16 marca 2021

Jakie składniki diety mogą wzmocnić Twoją odporność?


Newsletter

Banner

Ostatnie wpisy
  • Kwas azelainowy – terapia na niedoskonałości skóry
  • Nowa odsłona aplikacji OnlyBio Stories – jeszcze lepsza, jeszcze bardziej intuicyjna
  • Multifunkcyjny sok aloesowy w żelu – niezbędny kosmetyk na lato
  • ABC plażowania O czym należy pamiętać podczas kąpieli słonecznych?
  • Lato w stylu eko
czerwiec 2026
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« paź    
Najnowsze komentarze
  • Sławek - Osobom cierpiącym na bezsenność pomaga terapia poznawczo-behawioralna
  • julia - FRESH KISS czy jak zadbać o kondycję ust i jej okolic, nie tylko zimą!
  • Sabina - Technologia do oczyszczania LumiSpa
  • anja - Black Friday doskonałą „okazją” nie tylko dla konsumentów
  • Milenka - Ciesz się piękną i promienną skórą z nową serią do oczyszczania twarzy od Delii
Kategorie
Popularne
20 listopada 2020

14 kosmetyków na wieczorny relaks

23 września 2020

Kosmetyki dla dojrzałych kobiet

8 września 2020

Floslek: Nowe balsamy do rąk z mlekami roślinnymi

25 listopada 2020

Rynek kosmetyków na świecie. Jakie są obecnie najważniejsze trendy?

O nas

Nazywam się Karolina Jakubiec
i jestem twórczynią portalu SerwisKosmetyczny.pl, na którym znajdziesz wiadomości od A do Z dotyczące branży.

 

Więcej o mnie i Serwisie Kosmetycznym

Więcej o redaktorach

Kontakt

  • e-mail: biuro@serwiskosmetyczny.pl
  • tel. 883 737 801

 

    Copyright © 2020 www.SerwisKosmetyczny.pl. Instalacja i modyfikacja Jaskowski.Net 
    • Regulamin
    • Polityka prywatności

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.