BasicLab o tym, jak dbać o usta

0

Skóra ust pozbawiona jest warstwy rogowej, co powoduje praktyczny brak gruczołów łojowych. A właśnie one odpowiadają za tworzenie warstwy lipidowej na skórze i zapobiegają utracie wilgoci. Jak więc właściwie dbać o usta?

Ochroń przed mrozem, wiatrem i upałem

W związku z tym, że skóra nie jest w stanie sama zadbać o odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (mróz, wiatr… ale też upał), niezbędne jest dostarczanie składników odżywczo-nawilżających. Będą skutecznie dbać o ten delikatny rejon.

Mając świadomość budowy skóry ust, zdecydowałyśmy, że jest to prawdziwy MUST HAVE każdej kosmetyczki. Właśnie dlatego wybrałyśmy pomadkę jako NIESPODZIANKĘ. Jeśli wdrożycie odpowiedni produkt pielęgnacyjny do ust, będzie on właściwie natłuszczał wargi, tworząć na ich powierzchni delikatny film. To właśnie on bedzie zapobiegał odparowywaniu wody z powierzchni naskórka. Dlatego tak istotne jest nakładanie pomadki kilka razy w ciągu dnia.

Kilka ważnych trików

💋 codzienny demakijaż ust, szczególnie kiedy używamy szminek. Niestety te supertrwałe mają to do siebie, że mocno przesuszają skórę. W życiu nie można mieć wszystkiego, jak chcesz mieć super kolor, licz sie z tym, że usta trzeba będzie wieczorem dodatkowo odżywić
💋peeling raz w tygodniu. Możesz skorzystać z tego, co masz do twarzy. Ważne, aby był drobnoziarnisty.
💋kilkukrotna aplikacja pomadki ochronnej lub nawilżającej w ciągu dnia, ale i wieczorem. Dobrze byłoby, aby była w sztyfcie. Jest to bardziej higieczne rozwiązanie.

Co z zajadami?

A jeśli pojawiają się od czasu do czasu zajady, poomyśl o dodatkowej suplementacji witamin z grupy B. I pamiętaj pij dużo wody; przecież głównie z niej się składamy.

źródło: BasicLab

Udostępnij w

Zostaw wiadomość