Kosmetyczka podróżnika, czyli jakie kosmetyki zabrać na wakacje?

0

Pakowanie na wyjazd bywa problematyczne. Bez względu na porę roku i miejsce, do którego się wybieramy musimy przewidzieć, co może nam się przydać w czasie podróży. Mowa tu zarówno o ubraniach, jak i kosmetykach. W wielu przypadkach musimy też pamiętać o ograniczeniach w wielkości bagażu, co dodatkowo utrudnia pakowanie.

W podróżach samolotem dużą rolę odgrywa bagaż podręczny, który wliczony jest w cenę biletu. Aby nie dopłacać za walizkę, szczególnie podczas krótkich wyjazdów, wiele osób stara się ograniczyć do niezbędnego minimum ilość zabieranych w podróż rzeczy. Szczególnie problematyczne okazują się produkty płynne, takie jak żele, pasty, emulsje, perfumy, które powinny być transportowane w opakowaniach o pojemności do 100 ml każdy, o maksymalnej łącznej objętości jednego litra. Wszystkie pojemniczki muszą znaleźć się w przezroczystej, zamykanej torebce.

Obecnie restrykcje te nie są już tak uciążliwe, jak jeszcze kilka lat temu, gdy kosmetyki były produkowane jedynie w pełnowartościowych opakowaniach. Jeżeli jednak nie chcemy przejmować się ilością płynów w bagażu podręcznym możemy zdecydować się na kosmetyki w kostkach – szampony, odżywki, produkty do higieny intymnej czy 3w1. Są one bardzo wydajne i wygodne, zarówno w stosowaniu, jak i w transporcie.

Kosmetyki w kostkach 3w1 mogą być stosowane do skóry twarzy i ciała, włosów oraz higieny intymnej. Są doskonałym rozwiązaniem zarówno na długie podróże, gdzie ilość miejsca w walizce jest mocno ograniczona, jak i na krótkie, spontaniczne wypady za miasto.

Produkty w kostce możesz mieć zawsze przy sobie – nie zajmują wiele miejsca w torebce, dzięki czemu mydło 3w1 może być kołem ratunkowym, gdy w miejscu publicznym nie ma mydła do umycia dłoni.

Produkty do włosów w stałej formie są bardzo wydaje – jedna kostka to jedna plastikowa butelka mniej. Są też wygodniejsze w transporcie i co najważniejsze – niczym nie ustępują w działaniu tradycyjnym kosmetykom w płynnej formie.

W przypadku kosmetyków w kostce z serii Barwa Waterless klient może wybrać rodzaj glinki oraz zapach produktu. Każda kostka tworzona jest ręcznie na indywidualne zamówienie. Są to kosmetyki w 100% wegańskie.

Produkty w kostkach z serii Barwa Waterless powstały w trosce o środowisko, oszczędność bezcennej wody (0,5l na jednej kostce!), a także z myślą o zmniejszeniu ilości codziennego zużycia plastiku.

Wśród najczęściej zabieranych w podróż kosmetyków w kostkach znajdują się:

Szampon w kostce – podczas urlopu częściej myjemy włosy i skórę głowy, ponieważ skóra poci się pod nakryciami, przez co włosy wyglądają na nieświeże. Ponadto są one narażone na wzmożone działanie słońca, a także soli morskiej, co może z kolei przyczynić się do ich przesuszenia.

Odżywka w kostce – jest to obowiązkowy kosmetyk dla wielu osób. Ułatwia rozczesywanie włosów, ale także nawilża, regeneruje, odżywia i wzmacnia kosmyki.

Mydło do higieny intymnej – odpowiednia pielęgnacja stref intymnych jest szczególnie ważna w podróży, gdzie bardzo łatwo o infekcję, która może zepsuć cały wyjazd.

Mydło 3w1 – jeden kosmetyk, który łączy w sobie cechy niemal wszystkich produktów niezbędnych do codziennej pielęgnacji. Może być stosowane do mycia twarzy, ciała, włosów oraz do higieny intymnej.

Wybierając się w podróż warto ograniczyć ilość produktów w kosmetyczce do niezbędnego minimum. Znacznym ułatwieniem są kosmetyki w kostkach, ponieważ są lekkie, poręczne, a przy tym tak samo wydajne, jak ich płynne odpowiedniki.

źródło i fot: inf. prasowa

Udostępnij w

Zostaw wiadomość