Naturalne i w niewielkich partiach… Rozmowa z Eweliną Tomasik, założycielką sklepu Cząstka Podlasia

0

– Podlasie to region bardzo bliski mojemu sercu i jestem z nim związana od najmłodszych lat. Brakowało mi miejsca, w którym po powrocie do domu mogłabym zakupić wszystkie swoje ulubione produkty – tłumaczy Ewelina Tomasik, założycielka sklepu Cząstka Podlasia.

  • Czym jest CzastkaPodlasia.com?

To sklep powstały z pasji i miłości do północo-wschodnich rejonów Polski – Podlasia. To region bardzo bliski mojemu sercu i jestem z nim związana od najmłodszych lat.

  • Jak powstał ten projekt? Skąd pomysł na stworzenie takiego miejsca?

 Na Podlasiu spędzałam wszystkie wakacje i dłuższe wolne. Do tej pory mieszkają tam moi rodzice, babcia i siostra z rodziną. Miłością do tego regionu zaraziłam też mojego męża. Nasze dzieci od urodzenia spędzają tu każde wakacje.

Bardzo brakowało nam miejsca, w którym po powrocie do domu zakupimy wszystkie swoje ulubione produkty. Tak więc narodził się pomysł na stworzenie sklepu skupiającego produkty moich ulubionych marek.

Wszystkie artykuły zostały przetestowane przez nas i naszą rodzinę, zanim zdecydowaliśmy się na stworzenie sklepu. Udało mi się też poznać osobiście większość producentów i zobaczyć miejsce ich pracy. Szczególnie urzekły mnie pola lawendy w Dworzysku i Świderku pod Augustowem (Lawendowy Staw). Polecam każdemu z całego serca przy okazji wizyty na Podlasiu.

  • Czym charakteryzują się marki, które skupia CzastkaPodlasia.com?

Producenci z Cząstki Podlasia to niewątpliwie osoby z ogromną pasją, które tworzą z sercem i dbałością o szczegóły. Takie są właśnie produkty, które można zakupić w Cząstce Podlasia – naturalne, tworzone z najlepszych składników i w niewielkich partiach.

Wszystkie produkty z naszego sklepu są zapakowane w szklane lub papierowe/kartonowe opakowania, w składzie bez oleju palmowego. Bardzo bliska naszemu sercu jest idea zero waste i poszanowanie przyrody. Interesujące są dla mnie kwestie ekologii i stale zgłębiam ten temat. Cyklicznie bierzemy też udział w Targach Zero Waste – wydarzeniu, które promuje ekologiczny styl życia.

  • Mydlarnia Cztery Szpaki, Miodowa Mydlarnia, Xufas, Dworzyska, Lawendowy Staw i Olejowy Raj – to marki kosmetyczne skupione w ramach CzastkaPodlasia.com. Czy widoczna jest między nimi konkurencja?

Nie ma między nimi niezdrowej konkurencji. I nie jest problemem fakt, że w naszym sklepie można zakupić produkty kilku podlaskich producentów. Większość z nich zna się osobiście i wspiera biznesowo.

Rozmawiała Karolina Jakubiec, redaktor portalu SerwisKosmetyczny.pl

Rozmowa zrealizowana podczas Ekotyki – Jesień w Katowicach – Targi kosmetyków naturalnych2020

Zobacz inne rozmowy z przedstawicielami marek kosmetycznych.

Udostępnij w

Zostaw wiadomość